STRŽI B | zúročili jsme celoroční dřinu a dosáhli jsme na první vítězství v sezóně

V neděli 22.1.2022 se konalo další kolo Jihomoravského přeboru starších žáků. Již první utkání proti vedoucímu týmu 3 koše FBK Atlas Blansko poznamenala nedělní sněhová nadílka, která zkomplikovala příjezd několika hráčů týmu na turnaj a tak jsme začali utkání v 9 hráčích s tím, že v průběhu první třetiny se připojil i zbytek týmu po férovém odsouhlasení soupeře před utkání. Průběh utkání se pro nás nevyvíjel od samého začátku dobře, obdrželi jsme několik lacinných gólů z nedostatečného přistoupení k hráčům soupeře v našem obranném pásmu a nedokázali jsme dostatečně eliminovat rychlé protiútoky soupeře. Nicméně v druhé a třetí třetině se naše hra prakticky vyrovnala s tempem soupeře a k 11 obdrženým gólům jsme přidali 3 vstřelené branky a celkový výborný výkon našeho brankáře s komentářem naše trenéra Vaška Oslzlého„Výsledek sice vypadá jednoznačně, nicméně předvedená agresivní hra, týmový přístup a množství neproměněných gólových příležitostí jsou příslibem pro druhé utkání, které budeme chtít vyhrát“.

Do druhého utkání proti TJ Znojmo Laufen CZ Green jsme již celý tým vstoupili zcela zkoncentrovaní na hru s taktikou agresivního presingu první útočné lajny vedenou Partikem Novotným v útočné fázi a Tondou Ondrouchem v obranné fázi a současně defenzivní taktikou naší druhé obranné „checking line“ vedené novým centrem Mikulášem Zaňátem. Tato taktika se nám vyplatila a rychle jsme se ujali vedení 2:0, což evidentně zaskočilo soupeře. Hlas soupeřova trenéra přehlušoval taktické pokyny trenéra Vaška Oslzlého, což nebývá u turnajů běžně zvykem. Postupem času se hra i výsledek vyrovnával s tím, že náš tým zachránil remízu 4:4 ve standardní hrací době dvěma góly ve 31. a 34. minutě zápasu ze stavu 2:4 na 4:4. Na řadu přišli nájezdy, které jsme díky excelentnímu výkonu naše brankáře Lukáše Konečného a dvou úspěšných nájezdech Matyáše Roska a nájezdového žolíka Martina Složila vyhráli 2:1. Euforie po zápase byla obrovská, první vítězství v sezóně ocenil jak trenér soupeře, tak i rodiče na tribuně, kde jsme měli fanouškovskou převahu a bouřlivá astmosféra na tribuně spíše připomínala domácího utkání. „Všem hráčům jsem pogratuloval k úspěchu a vysekl poklonu za týmový výkon, kdy jsme se i za nepříznivého průběhu utkání týmově semkli a trpělivou hrou se stupňovaným nasazením dovedli k výhře,“ s úsměvem a hrdostí komentuje trenér Vašek Oslzlý.