MLŽI | letošní sezóna byla krátká…

Další úspěšnou sezónu mají za sebou naši mladší žáci. Možná nejtěžší, jaká kdy byla… Poslední tři zápasy skončili třemi výhrami. Výkon se třpytil spoustou florbalovosti, ale také přehnané nervozity. „Je škoda, že teď končíme. Dohnali jsme tréninkové manko, ale nedokázali jsme to vždy prodat na palubovce. I přes to mě posledních šest zápasů nevýslovně těší a těším se na přípravu na další sezonu,“ upřesňuje Wagner. V týmu mladších žáků zůstane téměř celá pětka.  Zbytek již poputuje na zkoušenou k šéftrenérovi Aleši Možnarovi. „Krásný  a dlouhý cyklus… rád bych zastavil čas. Drobeček, Ondrouch,  Fabián, Grof, Běloch,  Zaňát, Dlabalová…  a spousta dalších.  Skoro každý den téměř sedm let,“ dodává dojatě Wagner.

Na domácí  palubovce postupně  FloHo vyzvalo mOčov,  Gepardy a Valtice. Do prvního zápasu vstupoval tým proti mladšímu soupeři odhodlaně. Florbalová převaha byla znát, ale nadšeně bojující soupeř kladl odpor. „V prvním zápase jsme nehráli optimálně. Obzvláště obrana, která nás často zdobila. Ještěže  náš útok nezaspal první ranní zápas a dokázal skvělou kombinací a individuální kvalitou posunout naši hru o level výše,“ dodává Wagner. Spoustu šancí standardně pochytal Drobeček a výborně se prezentoval také útočník Lukáš Karas, který dokázal sice  ne z optimálního pohybu po hřišti vstřelit dvě branky. „Navíc nám vyrostl velký lídr v družstvu mladších žáků – Viktor Běloch, který mě velmi mile překvapil,“ dodává ke své téměř  kompletní sestavě Wagner. „Je škoda, že jsme se v průběhu sezony nepotkávali v takovéto kvalitě častěji. I přes to hodnotím sezónu, která byla trošku jako na houpačce velmi úspěšně,“ dodává  Wagner.

Ve druhém zápase se proti domácím postavil tým Gepardů. „Před zápasem jsem hráčům vštěpoval jistou filozofii. A  v tomto zápase se potvrdila. V prvním poločase jsme předváděli epický florbal. Sice jsme polevili, ale nulu na stranu Vojtka jsme uhájili,“ usmívá se Wagner.

Třetí zápas probíhal v podobném duchu, jako ten první. Statická hra některých hráčů zapříčinila rotaci v týmu FloHo, a tak se dostával nadšeně bojující soupeř na dostřel. Až větší zkušenost a  kvalita přetáhla výsledek na stranu domácího družstva. „Byl to tak trošku špatný sen, ale zvládli jsme to! Byl to pro hodně hráčů poslední turnaj, dojel se podívat i Aleš, takže bylo o co hrát, hráči se rozhodně neztratí, ale práce je před námi ještě velký kopec,“ dodává Wagner.

A co tým čeká nyní?  „Velikonoce :), ale kromě toho také pomalu začneme připravovat další sezónu. Čas, který jsme promarnili musíme zase někde nahnat. Není čas, ztrácet čas. Rád bych také poděkoval všem rodičům, byla to jízda a jsem hrdý nejen na naše děti, ale i na Vás! Dětem chci vzkázat – mám Vás rád a jsem tu pro Vás vždycky, když mě budete potřebovat. Udělali jste kus práce a toho si cením,“ chválí  na závěr Wagner svůj tým.

Jeho družstvo skončilo s předsevzetím vyrovnané bylince. Tu dokázalo splnit  a nejen to. Podařilo se během sezóny zapracovat velké množství hráčů, kteří možná ani nesnili o tom, že odehrají tolik zápasů v této sezóně.