MLADŠÍ ŽÁCI | Nejlepší florbal sezóny vedl k šesti bodům

V Tuřanech se představili mladší žáci. Tentokrát v téměř kompletní sestavě, byť bez některých opor. „V posledních týdnech jsme se dokázali  celkem zastabilizovat a tomu odpovídala i naše sestava. Byť jedna kompletní pětka, která by mohla hrát zůstala doma. Celý rok  spoléháme hlavně na dobrou obranu a výborné golmany.  V tom je naše síla,“ předestírá kouč Wagner.

V prvním zápase čekal na hodoňáky tým Aligátorů. „Do turnaje jsme  vstoupili výborně. Byla znát vyhranost kapitána Toma Grofa ze starších žáků, a také pohoda, kterou se prezentuje šutérka Nikita,“ dodává Wagner. Zápas drželi hodonínští ve svých rukách. Zejména slovenské duo Heštera – Fabián měli spoustu kreativních nápadů,  které bavili nejen  lavičku, ale také obecenstvo. Výsledek 8:2 byl zcela zasloužený.

Ve druhém zápase se utkali hráči s domácími Gepardy. Soustředěný výkon, výborný brankář a velmi dobrá hra útočníků utahovala šrouby a po  poločase vedl Hodonín 2:0. „První půlka byla velmi  dobrá. Podržel nás golman a obrana hrála velmi dobře a sebevědomě. Soupeře držel golman a čekal na naše chyby,“ ty bohužel přišly a brzy bylo srovnáno. „Byť jsme soupeři darovali vyrovnání, dokázali jsme se do zápasu vrátit, ale štěstí nám trošku nepřálo, a tak vyhrál šťastnější soupeř. Líbilo se mi, že jsme mohli vyzkoušet naši sílu, a také psychickou odolnost, na které pracujeme již nějaký čas. Zvládli  jsme to,“ chválí své hráče po  výsledku 3:4,  Wagner.

Do posledního zápasu vstoupili hráči proti brněnským  Židenicím, které se na turnaji  prezentovaly  uvolněným dojmem. „V  zápase jsme dominovali, bohužel náš střelný prach začal vlhnout. I  přes to, jsme  zaslouženě zvítězili,“ dodává po výhře 4:2 spokojeně Wagner.

A jak vidí progres svého týmu? „Letos jsme udělali kus práce. Měli jsme  hluchou pasáž, ale myslím si, že naše cesta je příliš dlouhá, abychom nyní dělali nějaké závěry. Jsem rád, za rostoucí tendenci našich výkonů a za to, že všichni makali na 100 %. Potěšilo mě, že dojeli i hokejisti, byť mohli mít volno.  Týmový duch je naše silná  zbraň. Nyní máme bilanci 15:18 a rád bych zakončil sezónu s neutrální bilancí. To by nás zase nakoplo k další práci. Přece jen, další sezóna se blíží,“ uzavírá turnaj v Tuřanech lodivod Wagner.

K poslednímu turnaji sezóny „vyjdou“ hráči na domácí palubovku do Lužic již 10. dubna.