MLADŠÍ ŽÁCI: středa 8.5., Brno – finále Orelské florbalové ligy

O jeden jediný bod uteklo našim mladším žákům vítězství v základní části Orelské florbalové ligy, divize jih. Se ziskem 30-i bodů z 12-i zápasů obsadili krásnou druhou příčku za holkami z Aligators.

Středa 8. května – Den vítězství, bude pro jeden z osmi postupujících týmů na finálový turnaj Orelské florbalové ligy v Brně v kategorii mladší žáci, dnem vítězným.

V této mládežnické kategorii se soutěží ve 4 divizích – jih, východ, západ a střed. Z každé divize postupují na finálový turnaj první dva celky. Postupujícími celky jsou:  z prvních příček – Aligators G, FBC Slovácko, FBC Sokol Adamov – TJ Bukovinka, K1 Florbal Židenice a z druhých příček – Florbal Hodonín, FbC Florbee Orel Uherský Brod, Nové Město na Moravě a Gepardi DDM Helceletka Brno. Na finálový turnaj jsou týmy rozděleny do dvou skupin. V každé z nich se týmy utkají každý s každým. Hrací čas je 2 x 8 minut, poslední minuta se odehraje čistého času. O celkovém pořadí ve skupině při shodném počtu bodů rozhodují tyto aspekty: vzájemný zápas, rozdíl v celkovém skóre, větší počet vstřelených branek a los.

Sraz pro všechny bude v 9:00 na sportovní hale Brno – Tuřany, na adrese: Měšťanská 934/23, Brno. Na mapě ji najdete zde.

Rozpis pro náš tým ve skupině:

9:45     Zahájení turnaje

10:00   Florbal Hodonín : FbC Floorbee Orel Uherský Brod

11:15   K1 Florbal Židenice : Florbal Hodonín

13:20   Florbal Hodonín : FBC Sokol Adamov – TJ Bukovinka

Po odehrání skupin se utkají týmy ve vyřazovacích bojích. Hrací čas je 2 x 10 minut, poslední minuta se odehraje čistého času. Ve čtvrtfinále první ze skupiny A narazí na čtvrtého ze skupiny B, druhý (A) proti třetímu (B), třetí (A) proti druhému (B), čtvrtý (A) proti prvnímu (B). Při nerozhodném stavu následuje pětiminutové prodloužení (zlatý gól), pokud nepadne branka, přijdou na řadu nájezdy (tři na každé straně).

Vyřazovací boje: 

13:50 čtvrtfinále 1, 14:25 čtvrtfinále 2, 15:00 čtvrtfinále 3, 15:35 čtvrtfinále 4, 16:45 semifinále 2, 17:20 o 3. místo, 17:55 finále a v 18:30 vyhlášení

Nominováni na finálový turnaj byli tito borci a borkyně: Lucie Benadová, Šimon Brovják, Libor Bui, Šimon Hanák, Vojta Jež, Lukáš Kolínek, Patrik Korčák, Vojta Král, Kuba Lesovský, Tomáš Machálek, Šimon Mráka, Tobiáš Ondrouch, Eliška Rosková, Samuel Rozboril, Filip Ryška, Pavel Vrbík, Adam Zavoral a golmani Filip Jelínek a Vojta Drobeček

Nezapomeňte s sebou průkazky Orelské ligy.

Motto tohoto turnaje je:

„Všemu, co ve svém životě děláte, dávejte všechno. Jinak nikdy nedosáhnete cíle. Když se jen bavíte a nemáte nároky a disciplínu, nebudete se zlepšovat. Zůstanete na místě, v šedém průměru. A to je smrt všeho, čemu jste dosud obětovali čas a snahu. A já to „své“ pohřbít nenechám. Proto jsem náročný na své okolí, ještě náročnější sám na sebe. Pohodlný jen přežívá, ale já chci žít! Jistě, stojí to dřinu, pot a slzy, ale bez nich ještě nikdo nic skutečně nevyhrál. Proto se chci zadýchat, slyšet své srdce bít. Když tlukot neslyším, jako bych nežil. I já občas sprintuji do kopce a říkám si: sakra, nejde to! Pak ale hledám cestu, jak se dostat na rovinku a třeba jednou protnu i cílovou pásku. Až pak teprve budu slavit.“ 

Daniel Ostrčilík, sportovní redaktor