Hala TEZA praskala ve švech. Důvodem byl florbalový trhák mezi Bulldogs Brno a Spartou Praha

Hodonín – Opět po roce se díky velkému úsilí hlavního organizátora Jiřího Wagnera podařila uskutečnit velká akce, která na palubovku hodonínské haly TEZA přilákala dva celky nejvyšší florbalové ligy v Česku. I když Brňané začali na bránu soupeře hrát až příliš pozdě, v poslední třetině sypali na bránu pátečního soka jednu ránu za druhou. Konečný efekt byl ale značně neuspokojivý. Florbalisté Bulldogs Brno nakonec Spartě Praha před více než šesti sty fanoušky podlehli 2:4. O výhře hostů se rozhodlo hned v úvodní části zápasu, když po dvaceti minutách hry byl stav utkání 1:4. Na domácí palubovku se vrátili hned tři hodonínští odchovanci, kteří teď hájí barvy Buldoků: Ondřej Lorenc, Zdeněk Bajnar a také Jakub Marek, který byl navíc vyhlášen hráčem utkání.

florbal superliga
“Na zápas jsem se těšil. Hlavně na to, že si opět zahraji v hodonínské hale a před domácími fanoušky. Doufal jsem, že uhrajeme lepší výsledek, ale Sparta hrála opravdu dobře. Nicméně utkání jsem si užil,” uvedl po duelu Jakub Marek.

Favorit ze Sparty otevřel skóre utkání už v šesté minutě, když po pěkné kombinační hře zavěsil nad pravé rameno Filipa Kuhny Košir. Avšak o pět minut později bylo pro domácí celek ještě hůře. Po střelách Kareše a Marvánka si Sparta vytvořila třígólový náskok. Brňané ale ani za nepříznivého stavu své zbraně nesložili. Ve čtrnácté minutě si vzal slovo Tomáš Kadavý, jenž rychlou střelou snížil na rozdíl dvou branek. Jenže pak na straně domácích přišlo vyloučení Jana Galuszky za držení, kterého hosté využili a zvýšili stav utkání na 4:1.

Do druhé periody vstoupili lépe domácí. Ti ale nabídnutou přesilovou hru nevyužili. Obrovské šance nevyužil ani Němec, který z protiútoku nepřekonal Beneše. Sparťané ale opět začínali přebírat otěže zápasu, když domácí hráče téměř k ničemu nepustili. Nicméně ve dvaatřicáté minutě po křižné přihrávce od Konečného snížil na rozdíl dvou gólů Martin Grlický. To bylo ale ze strany domácích vše. Sparta si náskok dvou branek nenechala vzít a nakonec utkání dovedla do vítězného konce 4:2.

„Organizačně to byl jednoznačně nejpovedenější zápas. Co se týká návštěvnosti, tak ta se nám moc podle představ nepovedla. Popravdě jsme čekali více lidí. Máme ale stále na čem pracovat, a i tak jsme si desáté kolo Tipsport Superligy ve florbale užili. V týmu Brna jsme totiž měli tři odchovance, které jsem trénoval, takže bylo fajn je opět vidět na domácí palubovce,“ řekl po další vydařené akci hlavní organizátor Jiří Wagner. Ten se ale do budoucna může těšit na další zajímavé hráče, které v současné době hodonínský klub vychovává pro nejvyšší českou soutěž, a to Superligu.

Bulldogs Brno – ACEMA Sparta Praha 2:4 (1:4, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Kadavý (Koláčný), 32. Grlický (Konečný) – 6. Košir (Časar), 8. Kareš (Marvánek), 11. Marvánek (Zouzal), 16. Garčar (Zouzal). Diváci: 656.

Sestava Bulldogs Brno: Kuhn (Bartek) – Galuszka, Lorenc, Marek, Michálek, Pešák, Surkoš, Vojtíšek – Grlický, Němec, Šomodi – Kadavý, Koláčný, Bajnar – Konečný, Šomodi, Žák – Pešek, Ulman.
Sestava ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Bartoš, Čermák, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš, Garčar – Zouzal, Košir, Bína – Pažák, Svatoš, Burian – Lang, Kareš, Časar – Veselý.