FBC Slovácko získalo titul v kategorii mladších žáků, Florbal Hodonín obsadil šestou příčku

Ve středu 8.5.2019 se sešlo v Brně osm nejlepších družstev na finálovém turnaji mladších žáků.

Celky skupiny A: Gepardi DDM Helceletka Brno – obhájce loňského a předloňského titulu, FbC Aligators G, FBC Slovácko a Nové Město na Moravě a celky skupiny B: K1 Florbal Židenice, FBC Sokol Adamov – TJ Bukovinka, FbC Floorbee Orel Uherský Brod a Florbal Hodonín.

Skupinu A vyhráli bez ztráty bodu domácí a pořadatelé turnaje Gepardi Brno. Druhé skončilo Slovácko, když si připsalo prohru pouze s Gepardy. Třetí příčku obsadily holky z Aligators, čtvrté zůstalo bez bodu Nové Město na Moravě. Skupina B stoprocentní družstvo neměla. První příčka patřila také Brnu a to K1 Židenicím se ziskem 7 bodů. Druhý Uherský Brod měl 4 body, když překvapivě 1:2 prohrál s Adamovem.  Adamov–Bukovinka obsadil ovšem až čtvrtou pozici, protože prohrál 1:6 s naším týmem, který díky lepšímu vzájemnému zápasu skončil třetí.

13:20 Florbal Hodonín : FBC Sokol Adamov – TJ Bukovinka 6:1

V prvním čtvrtfinále si Židenice lehce poradily s Novým Městem 13:0. Vítěz skupiny A Gepardi se na postup nad Adamovem – Bukovinkou nadřeli mnohem více. Po prohraném prvním poločase 0:1, ale ve druhém vstřelili dvě branky a slavili postup po vydřené výhře 2:1. Jako další do semifinále postoupilo Slovácko díky výhře 6:3 nad našim týmem. Poslední čtvrtfinálový zápas mezi Aligators G a Uh. Brodem dospěl až do prodloužení po výsledku 3:3. Již vše směřovalo k nájezdům, ale Brod v posledních vteřinách prodloužení rozhodl o svém postupu.

Obě semifinále přinesly velmi vyrovnané bitvy. V prvním se střetlo Slovácko s Židenicemi. Slovácko vyhrálo první poločas 3:1, ale Židenice se nevzdaly. Ve druhém poločase stáhly výsledek na jednobrankový rozdíl a v závěrečných sekundách sahaly po vyrovnání. Branku vstřelily, ale rozhodčí jednoznačně rozhodli, že míček se do branky dostal až po uplynutí řádné hrací doby. Slovácko šlo po výhře 3:2 do finále, Židenice do boje o bronz. Gepardi si v repríze loňského finále poradili s Uherským Brodem těsně 2:1 a stále mohli myslet na vítězný hattrick.

V souboji poražených semifinalistů si lépe vedly Židenice. Po výhře 4:1 se mohly K1 Florbal Židenice radovat ze zisku třetí příčky, FbC Floorbee Orel Uherský Brod se musel spokojit se čtvrtým místem. Do finále vlétlo Slovácko jako uragán. Sypalo Gepardům jeden gól za druhým a poločasové skóre 7:1 bylo více než jasné. Ve druhé části se již notně unavení Gepardi snažili o odpor marně. FBC Slovácko výhrou 10:5 získalo mistrovský titul OFL v kategorii mladších žáků pro rok 2018/2019. Gepardi DDM Helceletka Brno po dvou titulech obsadili druhou příčku. Páté skončily holky FbC Aligators G, šestý Florbal Hodonín, sedmý TJ Sokol Adamov – Bukovinka, osmé Nové Město na Moravě.