***Mladší žáci – 4 x přesvědčivý výkon v Dubňanech***

V neděli jsme se vydali k zápasům do dubňanské zmrzlé Želvy. Plechová šatna s nízkým stropem některým hráčům dělala problémy, ale jak říkal šéftrenér Pokovič, aspoň se jim před blížícím se pololetím rožne.
 
Tři kompletní pětice a dva maskovaní muži – Jelínek a Žiška, to byla družina, kterou vedli do prvních ostrých zápasů roku 2019 – Wagner s Pokovičem. Soupisku na turnaj doplnili z elévků, kromě Pavla Vrbíka také Šimon Brovják, kteří den před tím dokázali se svým týmem porazit neporazitelný FBC OREL UHERSKÝ BROD. Ostatní opory elévků dostaly na neděli volno.
 
V prvním utkání, i přes veškerou snahu trenérů a výraznou změnu v rozcvičce, jsme hledali mezírky v obraně F.A.T.R. Dubňany – Florbal pro všechny. Po první půlce svítil nerozhodný stav na ukazateli skóre. Nadšeně hrající Dubňany jsme celou dobu mačkali a nebezpečně hrozili z brejků. Ve druhé polovině jsme se dokázali zlepšit v koncovce a postupně Filip „Mário“ Ryška, Šimon Mráka, Pavel Vrbík, Adam „Adis“ Zavoral a skvěle hrající Eliška „Elis“ Rosková dokázali soupeře zlomit. Po prvním utkání jsme mohli slavit vítězství 6:2.
„Na první turnaj jsme vzali většinu hráčů, kteří mohli jet. Dali jsme volno pár vyvoleným a elévkům, kteří to v sobotu neměli jednoduché. První utkání potvrdilo, že náš výběr hráčů byl správný. Skvěle se prezentovala Elis Rosková na centru druhé pětky a v obraně Mates Švrček a Jakub Lesovský. Velmi mě potěšil návrat a vlastně první turnaj Lukáše Tůmy, od kterého jsem si ještě před zraněním sliboval velké věci,“ dodává Jiří Wagner.
 
Ve druhém utkání nás čekal papírově nejslabší soupeř z Břeclavi. V první půli soupeř srdnatě bránil a my jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku. Ve druhé půli jsme zabrali a postupně nasázeli soupeři další čtyři branky. Nepozorností v obraně jsme dali klukům a holkám z Břeclavi „čuchnout“, ale tým si bez problémů vítězství pohlídal. Mezi střelce se zapsali – Vojta „Bobr“ Král, Šimon „Paddy“ Hanák, Tom „Machec“ Machálek a dvakrát Adis Zavoral. „Čekali jsme maličko jiný průběh, ale pohyb po hřišti byl dobrý. Musíme zapracovat ještě více na důrazu v osobních soubojích, tam jsme navrch určitě neměli a pouze naše větší florbalovost rozhodla o vítězství. Mrzí mě, že se neprosadil Vítek „Miloš“ Mikulica, který měl několik loženek,“ dodává s úsměvem Wagner.
 
Ve třetím utkání nás čekal supermix Hovorano-Lanžhotsko-Strážnického florbalu – @Sokol Hovorany. Zejména dvě věže v obraně a statný brankář vzbuzovali minimálně respekt před utkáním. Soupeře hodonínští mačkali a drželi v první půlce, bohužel nedůrazem v osobních soubojích dokázali obránci a centr darovat dvě branky Hovoranům, a tak se šlo do druhé půlky za stavu 1:2. V další části hry jsme ztroskotávali na brankáři Hovoran, který se činil. Pět minut před koncem jsme stáhli hru na dvě lajny, které přetlačili nadšeně hrající soupeře a urvali vítězství na svou stranu. Hattrickem se na tomto dobrém výkonu podílel Paddy Hanák, dvě branky vstřelil Sam „Samito“ Rozboril a jednu branku vstřelila Elis Rosková. „Velmi dobrý výkon soupeře nás vyzkoušel. Naši hráči a hráčky se nevzdali a zamakali, což je pro mě velmi důležité. Zápas jsme až na několik minut odehráli na tři pětky, které si dokázaly se soupeřem poradit. Bohužel nemáme v posledních měsících štěstí v koncovce, a tak se moc natrápíme na gól. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a předvedli perfektní florbal,“ dodává Wagner.
 
V posledním zápase se FloHo postavil před soupeře z Orel Dolní Bojanovice – florbal. Zde jsme si oproti předchozím zápasům pohlídali začátek utkání a po první půli jsme vedli 5:0. Všechny branky obstarala naše dominantní lajna Samito-Pedrito/Šíma Mráka-Mário.
Ve druhé části se podařilo vsítit ještě jednu branku Lucii „Lů“ Benadové, a tak jsme odcházeli ze hřiště s výsledkem 6:1. „Jsem moc rád, že se nám podařilo vyhrát tento zápas s lehkostí a florbalovostí. Doufám, že jí bude víc a víc,“ usmívá se Wagner.
 
Další utkání čekají mladší žáky v lize Český florbal, až v březnu, mezi tím si odskočí do @Orelská liga florbalu, kde je čeká souboj o první místo s dívkami z FbC Aligators. „Musíme zapracovat na mnoha detailech. Trošku mě trápí lehkovážnost, se kterou nastupujeme do utkání a nedůraz – jak v koncovce, tak v soubojích. Ale pracujeme na tom a výsledek se dostaví velmi brzy. Děkujeme všem fanouškům za povzbuzování, výborným rozhodčím Marek Lačňák, Adam Horňák, Filip Pazderka a Roman Valkovič, výborné organizaci turnaje bez prostojů  – Zbyňkovi Kordulovi a hlavně našim hráčům a hráčkám. Bylo to velmi povedené, ale makáme dál,“ dodává Wagner.
 
Nejlepším hráčem turnaje byl jednomyslně a nezávisle zvolen Šimon Mráka, který ač byl téměř týden mimo hru kvůli nachlazení, předvedl opravdu velmi dobrý výkon, hodný centra první lajny. „Šimon mě překvapuje od října permanentně. Maličko musel změnit svůj styl a z hladového střelce – zabijáka, je tvůrce hry, který umí nahrát, dát gól, když je třeba a je velmi platný i v obraně. Jsem rád, že se s novou výzvou porval a je tak platný našemu týmu a celému klubu,“ dodává Wagner.
Více fotografií můžete najít zde.