Superliga v Hodoníně potřetí – Buldoci vyzvou v Hodoníně pražskou Spartu

ACEMA Sparta Praha je v současné chvíli lídrem české Superligy, oproti tomu brněnští Buldoci výrazně omladili svůj kádr a postupně sbírají cenné zkušenosti a minuty na hřišti. V současné chvíli mají na svém kontě pouze jednu výhru a krčí se u chvostu tabulky. Sparta spoléhá zejména na ostříleného útočníka, Milana Garčara, kanonýra ze Slovinska Luku Časara a brankáře Martina Beneše. V dresu Brna zase září juniorský reprezentant Petr Koláčný a slovenský ostrostřelec ze Skalice, Lukáš Mráz. Domácí publikum se může těšit také na trojici, která je výrazně spjatá s Hodonínem – Ondřej Lorenc, Zdeněk Bajnar a Jakub Marek.

Výjezdní utkání slouží jako skvělá reklama pro florbal a region. Své o tom ví i hlavní organizátor a šéf dětského florbalového klubu Florbal Hodonín, Jiří Wagner. „Letos byla Superliga v Hodoníně nejistá, zejména díky obsazenosti haly, ale jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout. Velký dík patří klukům z basketu a futsalu. Organizaci TEZA nevyjímaje. Pro nás je to svátek florbalu. A věřím, že do haly dojde spousta dětí a rodičů. Rád bych překonal návštěvnický rekord. Letos navíc dojede i Floorian, což je maskot mistrovství světa, a zahrajeme si o spoustu zajímavých dárků k MS,“ dodává Wagner, bývalý hráč Bulldogs.

Nejvíce fanoušků se očekává z okolí Hodonína, ale také početná návštěvnost ze Záhorí. „Lukáš Mráz je ikonou florbalu ze Skalice. Je to vítězný tip. Moc mu fandím, akorát mě mrzí, že jsem mu radil, ať jde do Bulldogs, protože teď mu nezbývá čas na trénování dětí u nás v klubu. Letos k nám přišlo přes třicet nových hráčů a hráček,“ dodává s úsměvem Wagner.

A jak tipuje výsledek právě on? „No je to velmi těžká otázka. Moc bych to přál Brnu, ale obávám se, že současná konstalace není moc příznivá. Chce to čas. Znám i spoustu hráčů ze Sparty.

Snímek obrazovky 2018-09-25 v 0.44.09Přál bych si, aby na domácí půdě dali co nejvíce gólů hráči, které jsem trénoval, nebo znám osobně a aby se blýskl v bráně Brna, Filip Kuhn. Za Spartu by mohl dát gól syn mého kamaráda a kolegy z turnaje Nisaopen v Liberci, David Ježek. No a doufám, že si obrany vezmou volno a uvidíme spoustu parádních akcí a branek. Rád bych, aby všichni odcházeli spokojeni a řekli si, bylo to super… Tak uvidíme,“ dodává Wagner.

Utkání se odehraje v pátek 26. 10., začátek a úvodní buly, které „vhodí“ Radek Kučera, jako zástupce generálního partnera tohoto utkání společnosti ČEZ Teplárenská, vypukne v 19:00. Od 18:00 lze zakoupit vstupenky na místě. Děti do 15-ti let mají vstup zdarma, dospělí pak 50,–.