Turnaj elévů prověřil kvalitu našich hráčů

O víkendu jsme odehráli přípravný turnaj elévků. Do tohoto zápolení jsme postavili dva týmy, které budou hrát i letošní soutěže. Samozřejmě je doplníme o diamanty, které máme v klubu, a ještě je obrousíme. Za podpory našeho hlavního partnera skupiny ČEZ se již poosmé uskutečnilo toto měření sil.

Skupina_Cez

Favoritem turnaje, kterého se zúčastnily i týmy FBC SkalicaFbC BlueBerries Modra, nebo Revel Sport Club Trenčianské Teplice, či Florbal SK Jihlava, byl A tým Florbal Hodonín. „Udělali jsme dva výběry. První jsme chtěli postavit tak, jak budou hrávat kluci ligu. Druhý jsme postavili tak, aby děti ukázaly, co v nich je a na co aktuálně mají. Hra byla v obou případech velmi dobrá a já jsem velmi spokojen a potěšen. Věřím, že zbytek hráčů, kteří na turnaji nebyli, ještě zvýší sílu a konkurenci v našem klubu,“ dodává nadšeně šéf klubu, Jiří Wagner.

V áčku se sešli zejména tahouni klubu, jako Vojtíšek Jež #mozart, Šíma Brovják #gladiator Květoslava Brovjáková, nebo Vrbas, Pavel Vrbík Pája Wrbas. V bráně nastoupil brankář Vojta Drobeček Milena Drobečková, který i na tomto turnaji potvrdil své kvality a byl velkou oporou. To potvrzují i dvě čistá konta a v pěti zápasech pouze 10 obdržených branek. Tým A doplnil ještě Tank Martin Minařík, Adam Vrba a Brácha Mráka Jana Kosíková. Áčko si poradilo s týmem FbC BlueBerries Modra 7:5, FBC Skalica dokázali hráči porazit 6:4 při skvělé divácké kulise. Revel Sport Club Trenčianské Teplice  porazili hráči 17:0 a Jihlavu 20:0. S béčkem si to pak rozdali v souboji cti, kde si naši malincí béčkaři nenechali nic líbit a dokázali favorita potrápit, i když byl výsledek 11:1.

„V průběhu turnaje jsme museli udělat změnu na trenérské lavičce, a tak áčko hrálo bez trenéra. Musím říct, že jsem nevěřil, že by tak malé děti mohly být až tak samostatné, striktní ve střídání a mohly by hrát bez trenéra. Byl to pro mě úžasný zážitek a klukům za to moc děkuji. Perfektně se prezentoval zejména #mozart, který hraje ve velké pohodě a #vrbas, který jen potvrzuje svou stoupající roli v klubu,“ dodává Wagner.

Béčko předvádělo velmi dobré a bojovné výkony. Zejména se mohlo opírat o výkony Antonín Ondrouch – ocenění pro přípravkáře roku, Toma Vrbíka Pája Wrbas Jana Malda Havlíková a Martina Složila Eva Složilová – který získal cenu pro skokana roku. Tým skvěle doplnily vycházející hvězdy Harlej David Kubeš David Kubeš Markéta Kubešová, Nikita Raketa Žaneta Finkova, Maty Rosek Markéta Rosková, brankář Ríša Žiška Kačka Suchovská a Tomík Grof Eva Grofová a probuzený ostrostřelec #sparťan Mira Kalužík.

Začátek turnaje béčku vyšel. Těsně prohrálo s Trenčianskými Teplicemi 4:5 a dokázalo udolat Jihlavu 11:4. S týmem ze Skalice tým nadšeně bojoval, ale nakonec musel sklonit hlavu nad důraznějším soupeřem 4:11. V posledním utkání proti Modře jsme chtěli překvapit soupeře, ale opak byl pravdou 3:10. „I přes možná vysoké výsledky jsme předváděli parádní hru. Přece jen je velký rozdíl mezi kategorií elévků a přípravkářů. Některým hráčům moc turnaj nevyšel a od některých čekáme malinko více, ale i z tohoto pohledu jsme s turnajem velmi spokojeni, protože přesně naplnil to, co jsme si přáli. Dokonalá příprava. Navíc všechny děti dostaly medaile, ostatně, jako je u nás dobrým zvykem na turnajích v Hodoníně. Pochvalu si za trenéry zaslouží zejména @Harlej David Kubeš a Tomík Grof, kteří odjezdili turnaj skvěle. A nejlepším překvapením byla Nikita Raketa Žaneta Finkova – důraz, přehled na hřišti, obrana, útok, střelba a nakonec šest vstřelených branek – klobouk dolů,“ dodává Wagner.

Konečné pořadí turnaje:P9150460
1. místo: Florbal Hodonín A
2. místo: FBC Skalica
3. místo: FbC BlueBerries Modra
4. místo: RSC Trenčianské Teplice
5. místo: Florbal Hodonín B
6. místo: Florbal SK Jihlava

Nejlepšími hráči byli Kryštof Čopák z týmu Florbal SK Jihlava a nejlepším brankářem byl Šimon ČukášFbC BlueBerries Modra.

Všem účastníkům moc děkujeme a těšíme se na další setkání, např. u Vánočních florbalových turnajů v Hodoníně!

P9150469