Hodonínská přípravka ukázala svou sílu

Malí florbalisté z Florbal Hodonín se představili v Hodoníně na sportovní hale, kde si postupně poradili s týmy Sokola, Dubňan a nakonec dvěma týmy Aligátorů. Za Florbal Hodonín kromě všech opor Ondroucha, Drobečka, Mráky a Roska nastoupil i pětiletý Bruno Píštěk, který mohl slavit i svůj první zásah do černého.

První zápas poznamenala velká marodka domácího Sokola. Florbal Hodonín postupně slavil jednu branku za druhou. Trefili se i hráči, kteří hrají florbal chvilku, jako Kubeš, Složil a Kratochvíla. „Po vítězném utkání navíc musel klikovat trenér Pavel Kokeš, protože prohrál sázku s Vojtou Drobečkem,“ dodává s úsměvem šéf klubu Florbal Hodonín, Jiří Wagner.

přípravka_střídačkapřípravka_bruno

Heslem pro tento turnaj bylo jsme Okay, proto i do druhého zápasu vstoupil klub s velkým sebevědomím, to se však malinko nevyplatilo a FATR Dubňany po deseti vteřinách vedl 2:0. Postupem času se však hra srovnala a do druhé půlky nastoupil Hodonín více koncentrovaněji. Dubňany kromě pár výpadů, kdy ovšem byli úspěšní, spíše bránili. Bohužel špatná koncovka hráčů znamenala drama a těsné vítězství 7:6. „Kluci a holka z Dubňan na nás vletěli, jako vítr. Brankář skvěle zachytal, takže se to bezvadně sešlo. My jsme hráli v klidu a bohužel trošku více staticky, než bych si přál. Kluci to ale zvládli a dokonce mohli hrát všichni, což je skvělá zpráva. Rosteme a sílíme. Soupeři děkujeme za to, že nás tak ztrápil,“ dodává Wagner.

Florbal Hodonín - foto by Fana Král, fotogfaf Florbal Hodonín - kapitán týmu Antonín Ondrouch v rozehrávceV dalších dvou utkáních už Hodonín dominoval od prvních minut a předváděl skvělé kombinační akce. „V poslední době se snažíme pracovat na technice a vedení míčku. Dnes se to malinko zlepšilo, ale tyto individuální dovednosti nám zatím chybí. U těch větších dětí se snažíme, aby stříleli tam, kam si zmyslí. To na turnaji celkem bylo, až na utkání s FATRem. My jsme spokojení. Hráli jsme dobře a přehráli jsme všechny týmy. To je pro nás dobrá zpráva. Všechny děti, které k nám chodí mají florbal moc rády a rodiče nám věří. To je to výsledek naší dobré práce,“ dodává na závěr Wagner.

Jeho klub nyní čekají poslední turnaje v sezoně a brankářský kemp, který tradičně Florbal Hodonín pořádá. „Už plánujeme a chystáme soustředění a letní kemp. K tomu letos pojedeme na dva letní turnaje. Snad prodáme naši tvrdou práci i v turnajovém prostředí. Těšíme se a věříme si,“ usmívá se Wagner.

Florbal Hodonín - foto by Fana Král, fotogfaf Florbal Hodonín - vítězný tým na turnaji přípravek v Hodoníně - hráli jsme Okay