Elévové poprvé na velkém hřišti v Moravském Písku

 

15288578_1187786204631232_7283518313769915929_o

První kolo mají za sebou v Orelské lize hráči Florbalu Hodonín. Jejich elévci se představili poprvé na velkém hřišti 36 x 19 a v systému 4+1. A nový klub, který vychovává spoustu zajímavých talentů obstál. Ze tří utkání získal sice jen tři body, ale předváděnou hrou určitě zaskočil nejen soupeře, ale také trenéry a rodiče. Dokonce favorit této soutěže, který vyprovázel soupeře rozdílem i dvaceti branek málem odešel bez bodu.

V prvním utkání se Florbal Hodonín dobře rozjel a v půlce vedl 3:2 nad suverénem ligy z Uherského Brodu. Bohužel se ve druhé půlce projevila taktická nevyzrálost a nezkušenost s velkým hřištěm, novými posty, organizací hry a soupeř dokázal přehrát nováčka v soutěži a zvítězit 6:4. „I přes prohru jsme odehráli skvělý zápas. Týmově a bojovností jsme mnohem dál, než soupeř. Kluci z Brodu zase byli lepší na míčku a technicky jeden na jednoho. Tam musíme ještě moc zapracovat. I přes to jsme zvládli utkání dobře, a kdybychom měli trošku více štěstí, dokázali jsme soupeře potrápit trošku víc. Problém nám dělá velké hřiště a organizace obrany, ale je dobře, že jsme si to vyzkoušeli a do budoucna to natrénujeme,“ dodává šéf Florbal Hodonín, Jiří Wagner.

Ve druhém utkání se proti hodonínským postavil tým z Dolních Bojanovic. Kapitánem družstva byl bývalý brankář Florbalu Hodonín, což všechny překvapilo. „Oliver byl velký talent, ale vybral si fotbal. Kvůli času přestal hrát za nás, proto jsme byli překvapeni, že nastoupil proti nám,“ dodává s úsměvem Wagner. Bojanovice i s touto velkou posilou nedokázali konkurovat hráčům z Florbalu Hodonín a prohráli 8:3. „Škoda, že nemáme tak velké hřiště, kde bychom si mohli vyzkoušet trošku jinou kombinaci, než na malém hřišti. Jsem však rád, že jsme si to vyzkoušeli a hned naostro,“ dodává Wagner.

Třetí utkání bylo dohrávkou ligy proti hráčům z Brodu. Florbal Hodonín si už vyzkoušel, co a jak a mohla začít další šou. V tomto utkání si skvěle vedl brankář David Drábek a přiváděl hráče Brodu k šílenství. V útoku se skvěle vedlo Šimonovi Mrákovi, který svou brankou srazit Brod do kolen. Soupeř, který je zvyklí přehrávat své soupeře o několik tříd musel dotahovat. Bohužel po taktické chybě dokázal srovnat a po individuálním selhání obrany dokonce šel Brod do vedení. V závěru však Hodonín sevřel a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. Ta přišla minutu před koncem, kdy kapitán Tomáš Machálek prostřelil vše, co mu stálo v cestě a začínalo se od nuly. Soupeř, který již mlel z posledního a zaskočen výkonem Hodonína tak tak dokázal pár sekund před koncem urvat vítězství a nepřišel ani o bod. „Skvělé utkání, skvělý přístup a perfektní hra z naší strany. Myslím si, že kluci z Brodu a i jejich fanoušci by měli mít více pokory a neměli by jezdit k zápasům s tím, že to bude jednoznačné. Hráli sice skvěle, ale my jsme bojovali a tak tak, že nepřišli o první body. A to jsme tu měli pět hráčů z přípravky,“ dodává Wagner. „Děkujeme všem rodičům a fanouškům, že nás dojeli podpořit. Myslím si, že na to, že jsme úplnými nováčky na tak velkém hřišti to bylo více, než dobré. Příště se začíná opět od nuly, ale výkon hráčů Brodu pro mě byl inspirací,“ dodává Wagner.

Nejlepšími hráči na straně Florbalu Hodonín byli kapitán Tomáš Machálek a Šimon Mráka. Skvělou premiéru si ale odbyli i další hráči. „Musíme pochválit všechny, protože se všichni snažili a makali. Bohužel ne všichni dokáží udržet koncentraci po celou dobu zápasu a to je trošku problém,“ dodává Wagner.

K dalším zápasům jeho klub nastoupí hned další víkend, kdy pořádá Florbal Hodonín dva turnaje a jeho mladší žáci vyjíždí k dalšímu kolu Orelské ligy. „Prosinec je maximálně florbalový čeká nás osm turnajů, tak věřím, že to zvládneme. Začali jsme velmi dobře,“ dodává Wagner, který chystá pro hráče a rodiče také zápasy rodičů a dětí, Mikulášskou míchačku a rodinný bowling.

Více informací o aktivitách klubu a náboru do klubu najdete na www.florbalhodonin.cz.